Obľúbený slovenský herec, ktorý stvárnil desiatky nezabudnuteľných úloh, je na tom zdravotne opäť o čosi horšie. Depresie a psychické problémy sa začali u Jána Kronera prejavovať už v minulosti, pričom roky žije v ústraní za pomoci špecialistov.

62-ročný herec Ján Kroner sa zapísal do dejín slovenskej kinematografie ako nezabudnuteľný Nebojsa alebo statočný kováč Ondrej, ktorý zachránil od prekliatia celé kráľovstvo. V roku 2010 sa však v dôsledku depresii nečakane stiahol do úzadia a rozhodol sa absolútne vypariť z umeleckého sveta.

Prvý kontakt s televíziou prišiel následne až o 6 rokov neskôr, kedy sa objavil ako tajný hosť v relácii Inkognito, no veľkolepý návrat na scénu sa, žiaľ, nekonal. Počas 18. ročníka odovzdávania diváckych cien OTO sa taktiež ukázal vo vtipnej dokrútke v kategórii ,,Najlepší herec”, kde sa s nezameniteľným šarmom postaral o najväčšie prekvapenie večera.

S odstupom času na tom začal byť Ján Kroner o čosi lepšie, avšak po opustení domova sociálnych služieb v Petržalke a presťahovaní sa do bratislavského bytu, sa mal jeho zdravotný stav opäť zhoršiť. „Janko na tom začal byť veľmi zle. Syn Jakub a exmanželka museli dokonca zavolať záchranku, aby mu pomohla,“ povedal zdroj pre denník Nový Čas. U známeho herca mala 30. októbra dokonca zasahovať polícia, ktorá pomáhala zdravotníkom dostať sa do bytu umelca. „Janko je od minulého utorka hospitalizovaný v Univerzitnej nemocnici v Bratislave a nie je na tom dobre,“ dodáva Nový Čas.

Zdroj: cas.sk | Foto: YouTube, Facebook