Dara Rolins pred jedenástimi rokmi na svojom aute usmrtila 63-ročného Jindřicha Rotrekla, pričom nasledovali súdne spory a požiadavky na finančné odškodnenie. Právnik pozostalej rodiny napokon napísal knihu, kde okrem iného objasnil, ako celý prípad prebehol.

Speváčka sa v júli 2010 stala účastníčkou dopravnej nehody, pri ktorej došlo v Šáreckom údolí k zrážke jej luxusného terénneho vozidla so skútrom nebohého 63-ročného muža. Ten tri hodiny po nehode zomrel v nemocnici na následky zranení. Po súdnych sporoch bola napokon Dara Rolins odsúdená na podmienečný trest a dostala tiež zákaz šoférovania na tri roky.

Ako ale uvádza český Expres, právny zástupca rodiny zosnulých Karel Friml vydal knihu s názvom Žil som s justíciou, v ktorej okrem iného opisuje aj okolnosti, za akých napokon speváčka vyplatila rodine odškodné vo výške milión českých korún, ktoré požadovali. „Ani jedna, ani druhá, ani tretia upomienka ju nepriviedla k tomu, aby našla cestu do poisťovne. Nezostávalo teda nič iné, len to, čo nakoniec musí urobiť každý veriteľ, keď dlžník nechce zaplatiť: podá návrh na exekúciu,“ píše.

Rodina sa tak dostala k financiám až po poslednej krajnej možnosti: „Pretože vodička ani jej právni zástupcovia nedokázali včas a riadne zabezpečiť, aby podľa súdnych rozhodnutí bolo odškodné zaplatené, stálo ju to na nákladoch exekúcií státisíce navyše. Z vlastného vrecka a zbytočne,“ dodal so slovami, že speváčka mala tiež meniť výpovede a tvrdí, že sa mal objaviť aj nepravdivý znalecký posudok či neobvyklé správanie polície. Dara v tom čase pre médiá uviedla, že nevie, prečo by mala platiť, ak jej pán vošiel do protismeru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: expres.cz │ Foto: IG/dararolins_vermi