Sú tomu práve dva roky, čo sa na plátnach kín objavila srdcervúca snímka „Psia duša“, ktorá sa dotkla miliónov divákov po celom svete. Uplynulú nedeľu večer odvysielala film o pevnom pute medzi človekom a psom televízia Markíza, pričom Slováci boli z rodinnej drámy doslova nadšení.

Film Psia duša vznikol podľa predlohy knihy Williama Brucea Camerona, ktorú spisovateľ napísal ešte v roku 2010. Práve vtedy sa stala bestsellerom New York Times a na prvej priečke sa držala neuveriteľných 49 týždňov. Príbeh o malom chlapcovi Ethanovi, ktorého si vo filme zahrali traja herci, a psíkovi Baileym v sebe nesie jedinečné posolstvo.

Každý, kto v živote stratil svojho štvornohého priateľa, sa so snímkou okamžite zžil a verí, že jeho psí kamarát sa k nemu vráti v budúcom živote. Rodinná dráma nenechala chladnými mimoriadne množstvo Slovákov, pričom s trhovým podieľom 31,3 % sa stala absolútnym lídrom na trhu. A kto sa vlastne objavil v úlohe Ethana, ktorý život zasvätil jedinému psovi?

Bryce Gheisar

Ako prvý si vo filme hlavnú úlohu Ethana zahral Bryce Gheisar z Texasu, ktorý má dnes čerstvých 14 rokov. Chlapec sa najskôr objavil v krátkom filme „The Bus Stop“, pričom za jeho televízny debut je považovaný film „Walk the Prank“ z roku 2016. O pár mesiacov neskôr si zahral práve v Psej duši.

K.J. APA

Ako vo filme roky plynuli, z malého chlapca vyrástol mladý muž, ktorý sa časom chystal na vysokú školu. V tomto období si Ethana zahrala vychádzajúca televízna hviezda K.J.Apa, ktorý okrem iného momentálne hviezdi v seriáli Riverdale. 21-ročný Novozélanďan v ňom stvárňuje hlavnú úlohu Archieho Andrewsa, pričom práve rola v Psej duši bola jeho vstupenkou do sveta šoubiznisu. Vášnivý hudobník a herec K.J. aktuálne nemá po svojom boku žiadnu oficiálnu partnerku a aj na sociálnych sieťach sa ukazuje výhradne v spoločnosti kolegov či kamarátov.

Dennis Quaid

Dennisa Quaida, 64-ročnú stálicu Hollywoodu, snáď netreba nikomu predstavovať. Bývalý manžel Meg Ryan sa objavil po boku najväčších filmových hviezd v desiatkach kinohitov, medzi inými Deň potom či Dračie srdce. Dennis sa iba pred pár mesiacmi rozviedol so svojou krásnou ženou Kimberley po 14 rokoch, pričom je otcom troch detí, Jacka, Zoe Grace a Thomasa Boone Quaida.

Zdroj: Wikipedia, ČSFD, Twitter, TV Noviny | Foto: Instagram/brycegheisar, kjapa, Twitter