Pandemická situácia na Slovensku sa neustále zhoršuje, o čom svedčia aj narastajúce počty nových pacientov na ochorenie koronavírus. Aktuálne je v krajine hospitalizovaných 796 ľudí, pričom umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje 77 z nich. V dôsledku predmetného sa od pondelka (11. októbra) značne zmení aj rozdelenie okresov, z ktorých bude najviac v prvom stupni ohrozenia.

Od 11. októbra bude na Slovensku v oranžovej fáze ostražitosti 20 okresov, v bordovej, a teda červenej farbe ohrozenia 43 okresov, kým do bordovej fázy sa dostalo až 16 okresov!

Oranžová farba – stupeň ostražitosti

Okresy Banská Štiavnica, Bratislava I-V, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Malacky, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Prievidza, Šaľa, Senec, Topoľčany, Trnava a Turčianske Teplice.

Červená farba – prvý stupeň ohrozenia:

Okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Brezno, Bytča, Dolný Kubín, Gelnica, Ilava, Kežmarok, Krupina, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Sabinov, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov, Trenčín, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina, Zlaté Moravce a Zvolen.

Bordová farba – druhý stupeň ohrozenia:

Okresy Bardejov, Čadca, Detva, Humenné, Košice I-IV, Košice-okolie, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Ružomberok, Skalica, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: MZ SR