Nadpriemerná mzda, slušné ubytovanie a pestré stravovanie! Presne toto znelo Slovákom v ušiach, keď cestovali do Nemecka s cieľom pracovať pre svetovo úspešnú automobilku Volkswagen. Nadšenie však po príchode na miesto veľmi rýchlo vystriedalo obrovské sklamanie.

Slovenskí zamestnanci Volkswagenu išli do Nemecka, konkrétne do Emdenu a Wolfsburgu. Podľa nemeckého zamestnávateľa, resp. zmlúv, ktoré podpísali, mali byť ubytovaní v izbách po dvoch s kompletným servisom. Po príchode však zostali v nemilom šoku, keďže nakoniec skončili v malých lodných kajutách, v ktorých mali niekoľko mesiacov žiť hneď štyria ľudia naraz.

Slováci dali svoje rozhorčenie najavo aj prostredníctvom facebookovej stránky s názvom ,,Priznania VW zamestnancov“, kde zverejnili fotografie svojho ,,luxusného“ príbytku. ,,Chcem vedieť, kto z vedenia by sa ubytoval v tomto. Na prašivej lodi v minikajutách so štyrmi posteľami bez možnosti otvoriť okno, bez chladničky so zhrdzavenými skrinkami. Tu nás, prosím pekne, vyslali. Oje*ali nás, ale že totálne…. Všetci spíme v autobuse. Námorníka zo mňa nikto neurobí. Ja som nešiel do armády, ale ku “najlepšiemu zamestnávateľovi“-stelesnenej stabilite, do boha!!!“ napísal jeden z nahnevaných zamestnancov. Na podnet Slovákov sa už situáciou zaoberá personálne oddelenie v Nemecku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Priznania VW zamestnancov  |  Foto: Facebook/Priznania VW zamestnancov, Facebook/Wolkswagen