Obľúbená relácia Teleráno sa na obrazovkách modro-žltej televízie objavuje od vzniku Markízy. Súčasťou tohto formátu sú od nepamäti aj rôzne súťaže, kde si diváci môžu prilepšiť o pekných pár tisíc eur. Posledná veľkonočná súťaž však spôsobila u Slovákov pohoršenie, keďže konanie moderátorov nepovažovali za spravodlivé.

Moderátori Lenka Šoóšová a Tomáš Juríček si pre divákov pripravili veľkonočnú súťaž, pričom sa hralo o krásnych 12-tisíc eur. Určite to poznáte. Pošlete sms na určené číslo a netrpezlivo čakáte na telefonáte, kde musíte povedať heslo pre daný deň. V tomto prípade išlo o vetu: ,,Počuli ste? Teleráno rozdáva veľkonočných 30-tisíc.“

Diváčka, ktorá sa dočkala dôležitého telefonátu zo strany moderátorov, nakoniec heslo povedala a takmer správne. Na záver vety však pridala k danej sume aj malé slovíčko „30-tisíc euro“. Jej heslo však bolo spočiatku uznané a výherkyňa sa tešila z úžasného balíka peňazí. Na facebookovej stránke sa však začali kopiť upozornenia zo strany Slovákov, ktorí upozorňovali na chybu.

Mnohým totiž vadilo, že v minulosti aj za jedno slovíčko výhru divákovi neuznali a teraz tomu bolo inak. Kritika bola taká rozsiahla, že donútila televízny štáb, aby si opäť vypočul záznam rozhovoru, pričom prišli k šokujúcemu záveru. ,,Po niekoľkonásobnej verifikácii toho, či heslo bolo alebo nebolo povedané správne, sme zistili, že naozaj správne povedané nebolo, tým pádom naša diváčka z dnešného dňa výhru 12 000 eur obdržať nemôže. Ďakujeme aj vám za každý jeden podnet, v ktorom ste nás upozorňovali na vzniknutú chybu. Je nám to nesmierne ľúto,“ uvádza sa na oficiálnej stránke relácie Teleráno.

Zdroj: Facebook/Teleráno, markiza.sk |  Foto: Facebook/Teleráno, YouTube  |  Video: Facebook/Teleráno