Krimi Slovák zomrel, keď zachraňoval život pri nehode: Pre jeho syna (5) ..

Slovák zomrel, keď zachraňoval život pri nehode: Pre jeho syna (5) ..

Tragická dopravná nehoda na diaľnici pri Ilave si vyžiadala životy dvoch ľudí. Jedným zo zosnulých je aj nadpráporčík Július Hodúr, ktorý však nebol účastníkom nehody, avšak chcel pomôcť zraneným. O život ho pripravilo vozidlo, ktoré havarovalo ako druhé.

Július sa v pondelok (24. augusta) vydal pomôcť zraneným po vážnej dopravnej nehode na diaľnici pri Ilave, kde vodička z doposiaľ nezistených príčin prešla s vozidlom Subaru do priekopy mimo cestu. Ako uviedla polícia, okoloidúci účastník cestnej premávky prišiel osobám v havarovanom aute poskytnúť prvú pomoc, čím za záchranu iných doslova nasadil vlastný život.

„V tom čase do vozidla Subaru narazil z doposiaľ  presne nezistených príčin (pravdepodobne v dôsledku šmyku) vodič vozidla Alfa Romeo. Pomáhajúci muž a jeden účastník dopravnej nehody utrpeli zranenia, ktorým na mieste podľahli. Dvaja účastníci utrpeli ľahké zranenia,“ uviedla hovorkyňa Danka Adámiková.

Rodina, blízki aj kolegovia zo Zboru väzenskej a justičnej stráže spomínajú na Júliusa ako na obetavého, milého, usmievavého príslušníka, kolegu, otca, partnera, brata, švagra a kamaráta.

„Slúžil s nami takmer 17 rokov, naposledy vo funkcii samostatný strážny úseku eskortnej a špeciálnej činnosti oddelenia ochrany. O to ťažšie sa nám píšu tieto riadky a nevieme si ani len predstaviť bolesť jeho blízkych,“ reagujú kolegovia, ktorí sa rozhodli pre 5-ročného syna zosnulého Júliusa založiť finančnú zbierku.  

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Zbor väzenskej a justičnej stráže | Foto: FB/Zbor väzenskej a justičnej stráže