Pred pár dňami bola pri Terchovej zastavená policajtmi vodička, ktorá mala prejsť klasickou kontrolou dokladov a dychovou skúškou. Muži zákona však zostali v poriadnom šoku, keďže mladá žena mala v krvi takmer tri promile alkoholu. Okamžite bola zatknutá, no neskôr sa dostala na verejnosť správa, že ide o dcéru známeho muža.

Iba 31-ročná žena šoférovala auto značky Tuareg, keď bola zastavená policajtmi, ktorí vykonávali bežnú kontrolu. Alena si však sadla za volant aj napriek tomu, že predtým pila. ,,Vodička sa podrobila dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,38mg/l, čo je v prepočte 2,88 promile. Poverený príslušník obvinil 31-ročnú Alenu z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,” uviedol policajný hovorca Radko Moravčík pre noviny.sk.

Obvinená žena sa v pondelok 5. augusta postavila pred sudcu, ktorý ju uznal za vinnú. Dostala pokutu vo výške 900 eur a tri roky si nemôže sadnúť za volant. Alenu pred súdom vyzdvihol jej otec Igor Choma, ktorý je bývalým primátorom Žiliny. ,,Je to moja dcéra a stojím za ňou. Našťastie sa nikomu nič nestalo. Avšak, je to dospelá žena a za svoje konanie musí znášať všetky dôsledky sama,” napísal médiám.  

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: Facebook/Igor Choma, Pixabay