Vo veku 80 rokov odišla na večný odpočinok bývalá televízna tvár. Niekdajšia moderátorka a príležitostná herečka patrila v 70. rokoch na výslnie, keď očarila napríklad aj vo vedomostnej súťaži. Zároveň sa stala inšpiráciou pre Karla Duchoňa, ktorý o nej spieval vo svojej skladbe Dievča z Budmeríc.

Ako informoval denník Pravda, vo veku nedožitých 81 rokov zomrela 26. augusta Zuzana Neubauerová. Umelkyňa sa dostala na výslnie predovšetkým v 70. rokoch, keď účinkovala napríklad v Kinoautomate či pracovala v Dome slovenskej kultúry. Diváci si ju môžu pamätať aj z televíznej vedomostnej súťaže Desať stupňov ku zlatej.

Moderátorka a príležitostná herečka pochádzala z Michaloviec, no vyrastala v Bratislave a presťahovala sa i do Prahy, pričom bola dvakrát vydatá. Stala sa tiež múzou legendárneho speváka Karla Duchoňa, ktorý o nej spieval v piesni Dievča z Budmeríc. Po roku 1989 si napokon po vyštudovaní Vysokej školy ekonomickej v Bratislave založila realitnú kanceláriu. Hoci ovládala anglický jazyk a zožala úspech aj za veľkou mlákou, kvôli svojej láske k Slovensku sa nikdy neodsťahovala. Posledná rozlúčka s moderátorkou sa uskutoční 5. septembra v Bratislave.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pravda.sk | Foto: FB/Martin Jurčo