Česko sa zahalilo do smútku po tom, čo sa na verejnosť dostala mimoriadne zdrvujúca správa. Na večný odpočinok sa totiž pobral legendárny český herec Ladislav Potměšil, ktorý si zahral v úspešných filmoch i seriáloch.

Český herec Ladislav Potměšil zomrel v spánku vo veku 75 rokov dnes (12. júla) v ranných hodinách v nemocnici v Motole. Fanúšikovia si ho zamilovali vo filmoch Diskopříběh a mnohí si ho pamätajú ako nezabudnuteľného majora Václava Majsnera v trilógií Byl jednou jeden polda.

Herecká legenda prežívala v posledných rokoch nesmierne ťažké obdobie. V roku 2016 bol Potměšilovi diagnostikovaný metastázujúci nádor na stavcoch, v dôsledku čoho podstúpil tri operácie. Mal však problémy s chôdzou a veľké množstvo času strávil v posteli.

Neskôr prišla ďalšia rana, keď sa mu vytvorila brušná prietrž, pričom bola nutná ďalšia operácia. Po tomto zákroku sa oficiálne vzdal herectva. ,,Posledné roky veľmi trpel a rád by som sa poďakoval všetkým lekárom a sestričkám, ktorí sa oňho úžasne starali, obzvlášť v posledných dňoch,“ povedal jeho syn Jan pre blesk.cz.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: FB/Hitrádio Česká Hora, Hvězdy českého filmu