Obľúbenú slovenskú spisovateľku a podnikateľku pravdepodobne čakajú ťažšie časy. Ministerstvo tvrdí, že sa zbavila svojich dlhov spôsobom, za ktorý je momentálne stíhaný aj najznámejší daňový podvodník na Slovensku. 

Známa spisovateľka Evita Urbaníková čelí vážnym podozreniam z toho, že sa svojich finančných dlhov zbavila podobným spôsobom, ako to urobil ja podnikateľ Bašternák. Podľa informácií, ktoré uvádza portál sme.sk využila podnikateľka na zbavenie sa zlej finančnej situácie spôsob, ktorý ministerstvo označuje ako špekulatívny.

Tento spôsob využívajú podnikatelia, ktorí sú v dlhoch a chcú sa ich čo najskôr zbaviť. Evita Urbaníková si tiež vybrala takzvanú fúziu, pri ktorej sa zlučuje viacero spoločností a vytvorí sa z nich jedna firma. V tomto prípade však nešlo podľa ministerstva o štandardnú fúziu, ale o špekulatívne zlúčenie firiem s cieľom zbavenia ich dlhov. Spisovateľka ho využila v rámci svojho vydavateľstva Evitapress, ktoré spojila s ďalšími siedmimi firmami. Vydavateľstvo známej Slovenky tak v súčasnosti patrí pod firmu Eurotransfer, ktorej konateľom je cudzinec z Francúzska Jean Simon Compta. Odborníci tvrdia, že podobný spôsob na zbavenie dlhov využil aj Ladislav Bašternák, ktorý je momentálne obvinený z daňových podvodov za niekoľko miliónov eur.

Zdroj: sme.sk | Foto: FB/Evita Urbaníková