Karel Gott… Legenda česko-slovenskej hudobnej scény, miláčik žien, najvýznamnejší spevák populárnej hudby v našich končinách. Najúspešnejší interpret Českej republiky s 50 miliónmi predaných albumov, okrem mnohých iných vyznamenaní ocenený aj 42 zlatými Českými slávikmi. Karel Gott (†80).

Karel Gott po vyčerpávajúcom boji s akútnou leukémiou naposledy vydýchol 1. októbra 2019. Presne o rok neskôr sa v kinách narodí jeho dokumentárny film od režisérky Oľgy Malířovej Špátovej, ktorý zachytáva Karlov život plný slávy a pozornosti, ale, naopak, aj bolesti a pády. Hostia festivalu Febiofest sa dokumentu KAREL dočkali už uplynulú sobotu, 19. septembra.

Karel sa neštítil divákom predstaviť svoje radosti aj strasti v prirodzenej polohe, bez servítky a bez “filtrov”. Oľga vo filme zachytáva Karlove začiatky, prechod na výslnie šoubiznisu, na ktorom stál dlhé desaťročia. Karlov známy úsmev a choreografia pri speve sa jeho fanúšikom vryla hlboko do pamäte a spomienok, ťažko uveriť, že jeho osudom bol napokon bolestivý koniec v rukách ťažkej choroby.

Herečka Iva Janžurová, drahá priateľka zlatého slávika, sa na filmovom festivale nezvládla pozerať na Karlovo utrpenie a zo sály utiekla s plačom. „Ja to nedávam. Vidieť ho v tomto stave, ako sa chudák trápil. Chcem si ho v pamäti zachovať ako krásneho a galantného muža. Musel sa hrozne trápiť. Bojoval, chcel žiť, nemal ísť ešte tam hore,” priznala pre český portál Aha.cz.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz | Foto: YouTube, Facebook/Karel Gott | Video: YouTube