Nehanbila sa povedať pravdu o svojom duševnom zdraví! Súťažiaca z prvej Česko Slovenskej Superstar zažila naozaj rušné obdobie. Jej sláva po účinkovaní v súťaži vystrelila raketovou rýchlosťou ku hviezdam, no ako to býva v takýchto prípadoch, nasleduje pád. Česká speváčka Deborah Kahl, známa pod prezývkou Debbi, svoju slávu spojenú s alkoholom a žúrmi nezvládla najlepšie. Diagnózou je psychická porucha.

Mladá speváčka sa na verejnosti objavila v prvej sérii Česko Slovenskej Superstar. Jej pôsobenie v súťaži bolo síce krátke, no kariéra Debbi odštartovala okamžite po tom, ako vypustila prvú skladbu. Debbin fanklub sa začal rozširovať, chodila na viac koncertov a to sa neobišlo bez divokých žúrov a osláv. Táto ryšavka takisto podľahla čaru zábavy, no alkohol mal na ňu veľmi nepriaznivé účinky. Po dvoch rokoch, čo prekonala ťažké obdobie, vyšla s pravdou von a takto sa vyjadrila pre týždenník Téma: „Najhoršie bolo, že som vôbec netušila, čo sa so mnou deje. Vtedy som sa zverila mame, ktorá ma zobrala do Centra krízovej intervencie v Bohniciach. Tam mi vysvetlili, že s najväčšou pravdepodobnosťou trpím panickou poruchou.“

Toto obdobie pre Debbi nebolo jednoduché a preto sa rozhodla seknúť s alkoholom a nočným flámovaním. „Skúsila som trojmesačnú detoxikačnú kúru, kde som nemala ani kvapku alkoholu. Navyše som výrazne schudla. A musím uznať, že mi čistá hlava vyhovuje. Sem-tam si dám pohár vína, ale vychutnávam si ho veľmi pomaly, pretože s tou panickou poruchou nesmiem piť alkohol rýchlo, aby som sa hneď neopila a nebolo mi zle,“ zdôverila sa. Debbi to dnes veľmi pristane a veríme, že ostane v duševnej pohode a bude nás zásobovať kvalitnou hudbou aj naďalej.

Deborah Kahl

česká speváčka Debbi

Zdroj: topky.sk | Foto: Facebook