Tragédia sa odohrala v stredu ráno v pražských Holešoviciach. Na Strojníckej ulici došlo k výbuchu v bytovke, pričom plamene sa dostali aj do vedľajšieho domu. Tragédia si vyžiadala jednu obeť a 50 ľudí museli evakuovať. Medzi nimi aj známu českú herečku!

V stredu v raňajších hodinách došlo v bytovke na Strojníckej ulici v Prahe k obrovskému nešťastiu. Holešovicami otriasol okolo ôsmej hodiny výbuch, pričom plamene sa dostali aj do vedľajšieho domu. “Okolo ôsmej ráno som sa chystala do práce a naraz sa ozval obrovský výbuch a objavil sa dym. Veľmi rýchlo nás začali odvádzať z paneláku,” opísala pre Blesk hrôzu obyvateľka Lila.

Výbuch mal pritom poškodiť vonkajšiu stenu na treťom poschodí, takže sa plamene rozšírili do bytu aj vo vedľajšom vchode. Muž, ktorý sa v tom čase nachádzal vnútri, bohužiaľ, neprežil. Ďalšia žena (25) sa nadýchala splodín, iná žena (62) a muž (71) utrpeli popáleniny na 15 % tela. Šestnásti ľudia mali v tele oxid uholnatý, no nebola nutná ďalšia starostlivosť.

Medzi 50 evakuovanými, ktorých urýchlene dostali von z bytovky, sa nachádzala aj známa herečka Evelyna Steimerová (75), ktorá stihla pred dom vybehnúť len v župane. Pred dom ju rýchlo prišla utešovať aj jej slávna dcéra Anna Polívková (41), ktorú má s hercom Bolkom Polívkom (70). Všetkým poškodeným bola poskytnutá pomoc aj ubytovanie. Slovenskom otriasol podobný prípad v Prešove, no s oveľa horšími následkami, o ktorom bol natočený aj dokumentárny film.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Anna Polívková prišla upokojiť mamu po evakuácií z horiacej bytovky
Herečku museli evakuovať z horiacej bytovky v Prahe

Zdroj: blesk.cz │ Foto: YouTube/HASIČI PRAHA, DTV, ONLINESHOP.cz