V sobotu (17. októbra) sa konal krátko po 14. hodine protest voči bezpečnostným opatreniam v krajine a Igorovi Matovičovi, pričom sa ho zúčastnili stovky ľudí. Kým zhromaždenie ako také vyvolalo v Slovákoch zmiešané pocity, najväčšiu odozvu si vyslúžila prítomnosť detí, ktoré do megafónu kričali šokujúce slová.

Uplynulý víkend sa v uliciach Bratislavy uskutočnil tvrdý protest, ktorého sa zúčastnili obyčajní Slováci, futbaloví ultras či prívrženci kotlebovcov. Na nepovolenej demonštrácii v čase núdzového stavu došlo pred Úradom vlády k viacerým potýčkam medzi protestujúcimi a políciou, pričom sa priestorom ozývali hrubé nadávky i výbuchy petárd.

Snáď najväčšiu pozornosť z celej akcie si vyslúžili tri deti z videí, ktoré sa v uplynulých hodinách začali šíriť sociálnymi sieťami. Tie v prítomnosti protestujúcich kričia do megafónov šokujúce hanlivé slová, a kým dievčatá vulgárne nadávajú na premiéra oplzlými slovami, malý chlapec zájde ešte o čosi ďalej. “Matovič je najväčší k*ot, pochopte, že ho treba zabiť! Veď to sú riadni deili ako Čaputová!” kričalo približne 10-ročné dieťa pred Úradom vlády.

Na situáciu rýchlo zareagovala i polícia Slovenskej republiky, ktorá už intenzívne pátra nielen po totožnosti maloletých, ale aj mužoch vo videu, ktorí ich burcujú k vyjadreniam. Ako prezradil štátny orgán, dospelé osoby sú podozrivé z ohrozovania mravnej výchovy mládeže. “Môžeme uistiť verejnosť, že polícia sa venuje aj ďalším materiálom, na základe ktorých bude iniciovať ďalšie konania,” uviedla polícia.

K protestu sa následne vyjadril aj minister vnútra Roman Mikulec, ktorý má na celú vec jednoznačný názor. „V čase, keď dôkladne kontrolujeme nosenie rúšok aj na verejnosti, sa títo ľudia bez štipky empatie zhromažďujú a predstavujú tým obrovské riziko pre všetkých slušných ľudí. Ak si niektorí z nich myslia, že ujdú spravodlivosti, sú na omyle. Takéto správanie sa by nemalo v našej spoločnosti miesto ani v čase, kedy by celá krajina nebojovala s koronavírusom,“ prezradil.

Ako polícia už opakovane prízvukovala, z miesta zhromaždenia disponuje viacerými nahrávkami, ktoré postupne vyhodnocuje a pravdepodobne už onedlho rozdá i štedré pokuty. Ešte pred protestom totiž upozorňovala, že zúčastneným hrozí sankcia vo výške 1 659 €, kým nakazený človek, ktorý má byť v karanténe a zúčastnil sa akcie, môže dostať trest odňatia slobody od 4 do 10 rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk | Foto: Hitky.sk, FB/Policia SR, FB/Roman Mikulec- minister vnútra SR