Je tomu takmer týždeň, čo na Slovensku vznikol fantastický projekt Pomôž nemocnici, prostredníctvom ktorého pomáhajú mladí ľudia domácim zdravotníkom. Ako uvádzajú na svojej stránke, ochranné štíty distribuujú tým, ktorí ich potrebujú, celkom ZADARMO!

Na Slovensku bol v týchto dňoch rozbehnutý nový projekt Pomôž nemocnici, prostredníctvom ktorého má byť podaná pomocná ruka všetkým lekárom, sestrám, záchranárom a tým, čo bojujú nielen s vírusom Sars-Cov-2. Ako na svojej stránke uvádza kolektív dobrovoľníkov, ochranné štíty sú distribuované tam, kde ich potrebujú, pričom nie sú ich vynálezom.

“Na internete je množstvo inšpiratívnych tvorcov zo zahraničia, ktorí nám pomohli so svojimi predlohami. Ako nadšenci 3D tlače sme neváhali a vyrobili zopár prototypov. Finálny produkt sme na schválenie odprezentovali niekoľkým zdravotníkom, ktorým prišiel tento štít ako užitočná ochrana,” uvádza sa na oficiálnej stránke.

Na sociálnych sieťach obletel pred pár hodinami celé Slovensko jedinečný príspevok, v ktorom je uvedené, že 75 kusov bolo expresne zaslaných do Univerzitnej nemocnice v Bratislave, pričom do dnešného dňa bolo vyrobených už desiatky pomôcok. “Od pondelka nás začnú zásobovať tlačiari z celého Slovenska. Ciel je produkovať min. 800 ks denne. Štíty sú pre nemocnice zadarmo,” uvádza jeden z výrobcov na sociálnej sieti. V prípade, že chcete nemocniciam a nezištným Slovákom pomôcť aj vy, urobiť tak môžete >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Informácie o transparentnom účte

Zdroj: pomoznemocnici.sk, FB/M.G., Pomôž nemocnici