Petra Vajdová (33), ktorá sa na pár mesiacov vytratila na protialkoholické liečenie do Čiech, sa vracia na divadelné dosky. Kolegovia jej ale posielajú pred návratom nečakane ostrý odkaz.

Vajdová sa po škandále s alkoholom za volantom a následnom probléme v Let´s Dance a divadle stiahla do ústrania a podľa zákulisných informácii dala výpoveď prostredníctvom SMS správy. Hoci sa zdalo, že sa potichučky vracia všetko opäť do normálu, herečka šokovala nástupom na protialkoholické liečenie v Čechách.

Odtiaľ sa vrátila nielen zbavená závislosti, ale aj s novým starším priateľom Martinom (43), ktorý bol v tom čase ženatý. Napriek tomu sa Petra odhodlala na stretnutie s jeho manželkou, ktoré nedopadlo najlepšie, pričom lietať mali aj facky. Dvojica si však ďalej hrkútala aj pri chorvátskom pobreží, no najnovšie má talentovaná herečka pomýšľať na návrat do reálneho života. Veľkolepý comeback by sa mal konať už v novembri, čo pre Nový Čas potvrdil jej strýko Jozef Vajda: “Pokiaľ mám informácie, má nastúpiť do SND, bude tam už v ďalšom skúšobnom období od novembra. Veľmi sa na to teším,“ prezradil herec, ktorý Petre drží palce a verí, že všetko bude odteraz dobré.

Herečka to po takej dlhej pauze zrejme nebude mať ľahké a bude si musieť opäť zvykať na tvrdý pracovný režim, skúšky v divadle, ako aj náročné predstavenia, ktoré zrejme odštartuje už začiatkom roka 2019. Divadlo SND pritom s Vajdovou ráta v novej hre Štvorec, kde má stvárniť novinárku. Zdroj z divadla jej ale posiela nečakaný odkaz, v ktorom naznačuje, že po návrate sa Petra musí rýchlo začleniť: „Veľké hry sa skúšajú aj niekoľko týždňov dopredu, takže Peťu čaká veľa roboty. Od prvého dňa bude musieť skrátka poriadne zamakať. Je profesionálka, ale šetriť ju tu nebude nikto,“ dodáva nekompromisne.

Petra sa ale už v minulosti netajila svojou pedantnou prípravou na každé vystúpenie, a preto je zrejme len otázkou času, kedy sa naplno začlení do divadelného programu. Mierne si vydýchnu určite aj jej herecké kolegyne Germániová, Kavaschová či Greppelová, ktoré museli herečku počas jej PN v náročných úlohách zaskakovať.

Petra Vajdová sa má v novembri vrátiť do divadla
Prvé predstavenie Štvorec by mala odohrať už vo februári 2019

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook, TV Markíza