Aktuálny víkend sa začal pre príslušníkov slovenskej polície mimoriadne šokujúco. 9. februára sa v popoludňajších hodinách stali svedkami poburujúceho a absolútne nezodpovedného správania rodičov, ktorí svojim konaním neohrozili len seba, ale aj maloleté dieťa.

V úseku diaľnice D1 v smere do Bratislavy, kde je maximálna rýchlosť 90 km/h, spozorovala policajná hliadka osobný automobil, ktorý sa valil rýchlosťou 142 km/h. Vzhľadom na priestupok bol vodič okamžite zastavený, pričom bolo zistené, že mu počas jazdy sedí na kolenách maloleté dieťa.

Automobil mal navyše prasknuté čelné sklo a tmavé fólie na predných bočných oknách. Vodičovi bola ďalšia jazda zakázaná, na mieste mu policajti zároveň zadržali osvedčenie o evidencii vozidla aj tabuľky s evidenčným číslom a uložili blokovú pokutu vo výške 100 eur.

Okrem nezodpovedného rodiča hliadka zastavila v centre hlavného mesta aj 66-ročného muža, ktorý priamo vo vozidle zn. VW popíjal alkoholický nápoj. Po dychovej skúške mu namerali 0,51 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave opätovne vyzýva vodičov k  zodpovednosti a k dodržiavaniu ustanovení zákona o cestnej premávke. Podceňovanie
zákona môže mať tragické následky. Jedno nesprávne rozhodnutie môže ovplyvniť nielen
váš život, ale aj život ostatných a predovšetkým nevinných účastníkov cestnej premávky.

Zdroj: Polícia