Profesia zdravotnej sestry patrí k povolaniam, ktoré si vyžadujú celého človeka. Ide o fyzickú, ale aj psychickú záťaž, ktorá by sa mala vykompenzovať vďakou zo strany pacientov. O to šokujúcejšie je konanie postaršej dámy, ktorá sa priznala k absolútne bizarnému činu.

Zdravotná sestra Elizabet Mwewa pracovala dlhé roky na novorodeneckom oddelení a niekoľko rokov si užívala voľný čas na dôchodku. Všetko sa však veľmi rýchlo zmenilo, keď jej bolo zistené onkologické ochorenie. Prognózy nie sú vôbec pozitívne a utrápená dôchodkyňa sa bojí, že za svoj ohavný čin pôjde do pekla.

Vyšla tak s pravdou von a dúfa, že jej bude odpustené. ,,Za 12 rokov, čo som pracovala na novorodeneckom oddelení v Univerzitnej nemocnici v Zambii, zamenila som asi 5 000 bábätiek,” otvorene priznala pre portál msn.com. Následne dodala, že to robila pre zábavu a neskôr sa z toho stal zvyk.

Malo ísť o deti, ktoré boli narodené medzi rokmi 1983 až 1995, pričom je staršia žena presvedčená, že ju k takémuto konaniu dohnal samotný diabol. ,,Nechcem ísť do pekla. Je mi to veľmi ľúto, prosím o odpustenie,“ žiada na záver od rodičov vymenených detí.

Elizabet pred smrťou prosí o odpustenie

Zdroj: msn.com  |  Foto: Pixabay, Twitter