Česká hudobná scéna je opäť v slzách. Ako oznámil na sociálnej sieti zronený syn, známy rocker odišiel do hudobného neba vo veku 68 rokov. Osudnou sa mu pritom stala rakovina pľúc. Pred štyrmi rokmi pritom zomrela aj jeho slávna manželka, ktorá bola rovnako speváčkou.

Český hudobný svet smúti za odchodom ďalšieho známeho speváka. Vítězslav Vávra zomrel vo veku 68 rokov, pričom osudným sa mu malo stať rakovinové ochorenie. O smutnej správe informoval na sociálnej sieti jeho syn Filip.

1.7. 2021 o 21:29 umrel môj otec, Vítězslav Vávra. Mal nádor na pľúcach a jeho organizmus bol príliš slabý na boj s ním. Bard českej hudby, milovník života, patriot. Aj keď sa naše cesty pred rokmi rozišli, bude mi chýbať,“ napísal dojímavé slová.

Vávra bol známy rocker, ktorý bol na vrchole popularity predovšetkým v 80. rokoch, kedy naspieval celú radu hitov. Preslávil sa aj tým, že popri speve hrával zároveň na bicie. Spolu vydal 4 gramofónové LP platne a 4 CD nosiče. V roku 2010 dokonca kandidoval v parlamentných voľbách za stranu Suverenita. Jeho manželkou bola slávna speváčka Věra Špinarová. Len pred pár hodinami pritom šokovala smrť len 38-ročného českého speváka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj │ Foto: IG/filemon.vavra, Televízia Nova, YouTube