Z hudobného sveta sa k fanúšikom doniesla ďalšia smutná správa. Vo veku 79 rokov zomrel americký rokenrolový spevák, ktorý sa preslávil na konci päťdesiatych rokov. Jeho meno figurovalo aj v celosvetovo úspešnom muzikáli Pomáda.

Vo veku 79 rokov odišiel do hudobného neba umelec Bobby Rydell. Americký rokenrolový spevák sa stal obľúbeným medzi mladými najmä na konci päťdesiatych a začiatkom šesťdesiatych rokov. Správu priniesol denník New York Times.

Jeho príjemný hlas a vystupovanie si získali obrovské davy priaznivcov. Spevák však odmietal opustiť svoju rodnú Philadelphiu, a práve tento krok ho podľa odborníkov obral o  slávu, akú zaznamenali Elvis Presley či kapela The Beatles. Dôkazom veľkej popularity je aj fakt, že po ňom bola pomenovaná stredná škola hviezd Rydell High School v legendárnom muzikáli Pomáda.

Počas Rydellovej kariéry sa až 19 skladieb v jeho podaní umiestnilo v rebríčkoch Billboard Top 40 a Hot 100, pričom najväčšie úspechy zaznamenali skladby We Got Love či Wild One. Podľa denníka mala byť príčinou úmrtia speváka tesne pred 80. narodeninami komplikácia spojená so zápalom pľúc.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: nytimes.com│ Foto: YT/The Ed Sullivan Show