McDonald’s je jedným z najpopulárnejších fast foodov sveta, pričom mu denne podľahnú milióny ľudí na všetkých kontinentoch. Určite patríte aj vy k tým, ktorým sa pri tomto názve zjavia pred očami známe hamburgery či cheesburgery, vyzerajúce na reklamných obrázkoch priam neuveriteľne chutne. Tiež sa vám však stalo, že ste po objednaní dostali len suchú žemľu s jedným listom šalátu uprostred?

 

Prekvapujúce fakty, ktoré o tomto reťazci fast foodov neviete.

1. Jedným z najpopulárnejších jedál, ktoré sa v McDonalde objednávajú, sú hranaté, štíhle a poriadne mastné zemiakové hranolčeky, ktoré milujeme snáď všetci. Za jeden deň sa ich po celom svete vyrobí priemerne 4 000 ton!

2. McDonald’s rozširuje svoje pobočky pomerne rýchlo, nová prevádzka je otvorená v priemere každých 14 hodín! V Číne sa v rokoch od 2011 do 2014 otvárala nová pobočka prakticky každý deň.

3. Viete, na čom si tento reťazec rýchleho občerstvenia najviac zarába? Nie, zo zisku z predaného jedla to nie je. Väčšina zisku pochádza práve z vyberania nájomného.

4. Ak ste si prišli dať do McDonaldu šalát, pretože ste na diéte, dajte si radšej hamburger. Ich Ceasar šalát obsahuje omnoho viac kalórií ako klasický hambáč.

5. McDonald’s má aj vlastné múzeum. Vzniklo v roku 2007 a nachádza sa v západnej Pensylvánií.

6. Logo siete McDonald’s je dokonca také slávne, že je nemožné, aby ste ho aspoň raz za život nevideli. Ani sa nečudujeme, keďže po celom svete existuje viac ako 35-tisíc pobočiek!

7. Okrem slávnych hranolčekov a hamburgerov predával kedysi McDonald´s aj pizzu a hot dogy. Práve párok v rožku bol tou delikatesou, na ktorú sa kulinárska sieť v prvých rokoch pôsobenia špecializovala.

8. Ak by ste chceli spáliť všetky kalórie, ktoré ste zjedli v kombinácií Big Mac, veľká Cola a hranolčeky, museli by ste sa hýbať minimálne sedem hodín vkuse!

9. Viete si tipnúť, koľko zarobí McDonald´s za jeden jediný deň? Je to viac ako 75 miliónov dolárov. Niet sa potom čomu čudovať, že sa nové predajne otvárajú tak ľahko.

10. A posledný, dosť deprimujúci fakt: Priemernému zamestnancovi trvá sedem mesiacov, kým zarobí takú čiastku, ako predseda spoločnosti za hodinu.

Zdroj: Wikimedia, Flickr