Roztomilý chlapček Oscar má iba päť rokov, no prežil si viac, ako viacerí ľudia za celý život. Lekári totiž museli rodičom oznámiť, že ich syn trpí zriedkavou formou leukémie. Okamžite tak bolo nutné vyhľadať pomoc ľudí, ktorí by boli ochotní zachrániť malému bojovníkovi život.

Oscars Saxelby-Lee z anglického mesta Worcester sršal energiou, pričom sa rád usmieval od ráno do večera. Všetko sa však zmenilo, keď bola chlapcovi diagnostikovaná leukémia. Prvotná liečba nezabrala a lekári mali pre rodičov zdrvujúcu správu. Na záchranu jeho života majú zostávať iba tri mesiace života, v priebehu ktorých bude nutné nájsť darcov kmeňových buniek.

Okamžite bola preto zverejnená výzva, ktorá prosila ľudí, aby prišli na testy, ktoré preukážu, či sú vhodnými darcami, a zároveň by tým zachránili život malého chlapca. Oscarovi rodičia Olivia a Jamie s malou dušičkou dúfali, že sa objaví aspoň pár dobrosrdečných ľudí. Absolútne nikto nerátal s tým, že sa ukáže 4 855 záchrancov, ktorí dlhé hodiny čakali v rade v daždi, aby sa mohli dať otestovať ako darcovia. Momentálne sa čaká na výsledky, no nával ľudí už teraz dodal zúfalým rodičom veľa pozitívnej energie a sily pokračovať ďalej v boji so zákernou diagnózou.

Zdroj: bbc.com  |  Foto: Instagram/Olivia Saxelby, Facebook, YouTube