Polícia Slovenskej republiky informovala verejnosť o tragickej udalosti, kedy v Trenčianskom kraji zahynulo na pasienkoch 67 kusov hovädzieho dobytka. Zvieratá mali skonať v dôsledku otravy kontaminovanou vodou!

Hrôzostrašný pohľad sa dnes (22. júna) naskytol pracovníkom poľnohospodárskeho družstva z obce Bolešov v Trenčianskom kraji. Páchateľ mal doviezť pitnú vodu hovädziemu dobytku, ktorý sa pásol na lúkach, pričom predtým v cisterne prevážal močovinu. Tú mal následne len jedenkrát opláchnuť, naplniť vodou z miestneho potoka a naliať kravám do napájadla.

Zvieratá vodu vypili a v krátkom čase došlo k úhynu až 67 kusov, pričom majiteľom vznikla predbežne vyčíslená škoda 90-tisíc eur. „Predmetom znaleckého skúmania v Skúšobnom laboratóriu Štátneho veterinárneho a potravinového ústavu v Dolnom Kubíne bude to, čo bolo príčinou takého úhynu. Budú sa analyzovať vzorky vody, ktorú dobytok vypil, a taktiež boli uhynutému dobytku odobraté vzorky krvi a tkaniva k ďalšiemu skúmaniu. Vyšetrovanie v tejto veci naďalej pokračuje,“ uviedla polícia.

Zdrvujúci pohľad na zvieratá >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol