Futbalový príbeh dedinky s menej ako päťsto obyvateľmi ležiacej päť kilometrov od Dubnice nad Váhom pokračuje. V uplynulej sezóne po piatich sezónach zakončených postupom zakončili Borčice sezónu tak, že nedohrali súťaž – 2. ligu západ. Túto sezónu však napriek včasnému splneniu požiadaviek takmer nemohli začať, na vine bol futbalový zväz!

[sociallocker]Po odstúpení z druhej najvyššej súťaže sa mali Borčice právo prihlásiť do ľubovoľnej súťaže v ich regióne, najvyššie však do 4. ligy severozápad, teda o dve ligy nižšie oproti minulosezónnemu pôsobeniu.

V klube išlo všetko ako po masle, známy mäsiar Anton Fabuš udržal mnohých kvalitných hráčov a s jasnými ambíciami sa prihlásil nielen do spomínanej 4. ligy, ale aj do pohára (Slovnaft cupu). Táto súťaž patrí pod Západoslovenský futbalový zväz rovnako, ako 3. liga zápas, 4. liga západ – časť juhovýchod a ďalších päť piatich líg.

Na zväze však mali po uplynulej sezóne jasne zaradené tímy do jednotlivých líg a na prihlášku Borčíc sa akosi zabudlo. Už pred týždňom vyhrali Borčice v 1. kole pohára 1:0 nad treťoligovým Komárnom, no stále neboli evidované v nijakej lige. Až tento týždeň, len pár dní pred začiatkom súťaže boli dodatočne zaradené do 4. ligy severozápad ZsFZ.

Hneď v nedeľu o 17.00 nastúpi klub, v ktorého drese sa predstavia opäť aj Miroslav Barčík, Ján Novák, Oliver Augustini či Matej Siva, doma proti Hlohovcu, ktorý je nováčikom ligy. Tento rok však nebudú hrať s Nitrou, Sencom či Banskou Bystricou, ale s Hlohovcom, Trenčianskymi Teplicami, Prečínom či Partizánskym.

[poll id=”19″]

Zdroj: iskraborcice.sk | Foto: Facebook[/sociallocker]