Počas pandémie sa odborníci stali tŕňom v oku mnohých Slovákov, vďaka čomu sa situácia rapídne zhoršila. Dochádza k zastrašovaniu a vyhrážaniu sa odbornej spoločnosti, pričom sa mnohí ľudia neštítia útočiť aj na rodiny epidemiológov.

Vladimír Krčméry musí čeliť kritike viac ako kedykoľvek predtým. Pred pár týždňami otvorene priznal, že sa mu vyhrážali podpálením zaživa, v dôsledku čoho našiel pomoc u polície. Rovnakým útokom čelí aj jeho rodina. Napätú situáciu sleduje aj bývalý hokejista Boris Valábik, ktorý iba neveriacky krúti hlavou.

Obľúbený športovec sa preto rozhodol verejne vyjadriť. ,,Mám potrebu verejne (súkromne som to už spravil skôr) podporiť takých ľudí ako Vlado Krčméry, ale aj Pavol Čekan či Peter Sabaka a povedať im, že nás, normálnych a rozumných je viac, ale mám pocit, že našim mlčaním môžeme u takýchto ľudí vzbudzovať dojem, že sú v tom sami a osamotení,“ napísal na sociálnej sieti.

35-ročný moderátor berie vyhrážanie sa smrťou odborníkom veľmi vážne, v dôsledku čoho ich chce podporiť. ,,Akokoľvek sa to ktokoľvek snaží zľahčiť alebo prekrútiť. Je to šialené a choré. A nie je ani normálne chodiť protestovať pred súkromné obydlia týchto ľudí, kde aj so svojimi rodinami bývajú a majú sa tam cítiť bezpečne,“ dodal Valábik.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/borisvalabik  |  Foto: IG/borisvalabik, YT/HNtelevízia