Pred pár dňami sa na svahu v lyžiarskom stredisku strhla dramatická situácia. Zo sedačkovej lanovky totiž vykĺzol iba 8-ročný chlapec, ktorý sa dostal do vážneho nebezpečenstva. Najväčším prekvapením boli však malí hrdinovia, ktorí ho zachránili.

V lyžiarskom stredisku Grouse Mountain v kanadskom Vancouveri došlo k nebezpečnej situácií. Iba 8-ročný chlapec vykĺzol zo sedačkovej lanovky. V poslednej chvíli ho zachytil jeho otec, ktorý ho držal za ruky, avšak nemal silu, aby ho vytiahol naspäť.

Scénu ako zo zlého filmu si okamžite všimli lyžiari a snowboardisti, ktorí sa rozhodli  chlapcovi pomôcť. Použili materiál na svahu, ktorý pôsobil ako improvizovaná sieť. Zaujímavosťou však určite je, že záchrancovia boli predovšetkým iba 12-roční tínedžeri. Spoločne presvedčili visiaceho chlapca, aby sa pustil a spadol do ich siete.

Nakoniec všetko dobre dopadlo a vystrašenému dieťaťu sa nič nestalo. Celý incident zachytili ďalší lyžiari, ktorí sa nachádzali tiež na lanovke. Video sa okamžite stalo hitom internetu, pričom si odvážni hrdinovia vyslúžili slová plné chvály.

Zdroj: tn.nova.cz  |  Foto: YouTube  |  Video: YouTube