Bola mladá a plná života, keď si od lekárov musela vypočuť diagnózu, ktorá ju dostala na kolená. Po šoku a dlhých dňoch premýšľania sa nakoniec rozhodla, že nebude konať tak, ako jej doktori odporúčajú. Napokon si dokonca napísala aj vlastný nekrológ, ktorý mnohých chytil za srdce.

Bailey Jean Matheson z Kanady začala mať zdravotné problémy, pričom výsledky preukázali, že iba 35-ročná žena trpela rakovinou svalstva. Lekári jej dali iba dvanásť mesiacov života, pričom jej odporučili liečbu, ktorá by mohla jej dni na zemi ešte predĺžiť.

Kanaďanka sa však rozhodla, že chemoterapiu nepodstúpi a posledné chvíle si bude užívať plnými dúškami. Napokon zomrela o 2,5 roka neskôr, no ešte predtým si stihla napísať vlastný nekrológ. V ňom poďakovala rodičom, že ju podporili v rozhodnutí vzdať sa liečby a priateľovi, ktorého nadovšetko milovala.

V závere nekrológu sa rozhodla poslať odkaz aj širokej verejnosti. ,,35 rokov je síce krátka doba, ale bolo to sakra dobré! Neberte maličkosti tak vážne… A užívajte si život aspoň trochu,“ napísala na koniec.

Zdroj: mypost.com  |  Foto: Facebook, Pixabay