Andy Hryc (70) sa posledné dva mesiace statočne popasoval s ťažkou diagnózou leukémie, ktorá ho zatvorila na oddelenie hematológie. Po liečbe sa mohol konečne vrátiť domov, no jeho zotavovanie pokračuje aj naďalej. Ťažká životná skúsenosť ho inšpirovala urobiť veľké rozhodnutie.

Známy herec a producent zverejnil pred dvomi mesiacmi smutnú správu o svojom zdravotnom stave. Andy Hryc začal na Klinike hematológie a transfúziológie v Bratislave boj s leukémiou, no po dlhom čase strávenom v nemocničnej izbe sa konečne mohol vrátiť domov. Priznal, že najťažším bol pre neho práve zákrok transplantácie kostnej drene.

Teraz čakajú Andyho po dobrých správach od lekárov diéty aj rehabilitácie: „Lekári hovoria, že som z toho von. Liečba pokračuje medikamentóznou metódou a týždennými kontrolami v špitáli, cvičením, teda žiadna zábava,“ priznáva pre Nový Čas. Počas ťažkých životných chvíľ mal herec veľa času na rozmýšľanie a odhalil, že na „smrteľnej posteli“ mu prebehol pred očami celý život vrátane chýb, ktoré urobil.

Aj preto sa rozhodol pre veľký životný krok a napíše v poradí svoju druhú knihu. Po prvom úspechu s názvom Inventúra tak chce prerozprávať čitateľom, čo prežíval. „Myslím, že takáto ,reportáž zo smrteľnej postele‘ by mohla pomôcť iným podobne postihnutým ľuďom a dodať im najmä psychické sily, aby prekonali to svinstvo,“ uvádza. Andymu, ktorý schudol počas liečby takmer 30 kíl, pomáha aj dcéra Wanda, ktorá mu ku Dňu otcov poslala dojímavý odkaz. „Tati, ďakujem za celoživotnú podporu, pomoc a lásku, ale aj neustále výzvy, ktoré mi prinášaš do života. Vďaka tebe sa pokúšam denne prekračovať svoj tieň a si pre mna taká inšpirácia, že len máločo sa mi vidí nemožné. Mám ťa rada!“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Wanda Adamyk Hricova