V sobotu (11. decembra) odvysielala TV Markíza grandiózne finále reality šou Farma, kde sa o výhru vo výške 75-tisíc eur pobili traja súťažiaci. Evu Vajsovú a Dávida Horáka napokon prekonal favorit šou Miroslav „Debnár“ Mesut, s čím však mali problém mnohí diváci.

Finále Farmy 13 bolo napínavé do poslednej chvíle, pričom televízia čelí napriek víťazstvu Mesuta výraznej kritike. Záverečná disciplína obsahovala viacero otázok, z ktorých posledná rozhodla o víťazovi finančnej hotovosti. „Koľko kilogramov bronzu bolo použitého na výrobu zvonu?“ znelo jednoznačné zadanie, pričom odpoveď bola 35 kilogramov. Mnohí si však pamätali, že počas odlievania zvonu v 57. epizóde Martin Bagar uviedol: „Tak isto si musíme dookola povyberať uhlíky, aby sme mohli kliešťami ten téglik, kde je 40 kilo bronzu, uchopiť a vytiahnuť von.“

Práve odpoveď s predmetným číslom mala v kvíze označiť Eva Vajsová, kým vo finále bolo správnou váhou 35 kilogramov. „My sme na výrobu zvona dali roztaviť 40 kg bronzu. Ten zvon mal ale veľkosť 35, to sa robí podľa formy, ktorá je presne na 35 kg bronzu. My sme z tých 40 kg použili iba 35 kg na odliatie bronzu a tých 5 nám ostalo. Niečo sa šuplo tam na zem a niečo sa dávalo ešte to takej malej nádobky. V tom je celá záhada,“ uviedol hospodár pre portál Pluska.sk.

„Farmári vedeli, že zvon má 35 kg, to nebola tajná informácia, akurát, že v tej panike, v tom strese, si to niektorí neuvedomili, no Mesut áno a vyťažil z toho,“ dodal ku kritike divákov Martin Bagar.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk | Foto: markiza.sk, IG/farma.markiza