Po reprofilizovaní nemocnice v Novom Meste nad Váhom sa mení na “červenú” aj druhá nemocnica. Zariadenie v Galante sa tak bude starať o pacientov výhradne postihnutých chorobou COVID-19. Toto rozhodnutie by malo pomôcť kritickú situáciu v Nitre stabilizovať. 

K prvej červenej nemocnici od 7. januára pribudne ďalšia. Nové Mesto nad Váhom a Galanta sa tak budú starať výlučne o covidových pacientov: „Po intenzívnych rokovaniach s predstaviteľmi Sveta Zdravia a okolitými nemocnicami pristupuje ministerstvo zdravotníctva SR k reprofilizácii nemocnice Galanta,“ uviedol štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva SR Peter Stachura.

Účelom opatrenia je zabezpečenie zdravotnej starostlivosti pre pacientov s ochorením COVID-19 v Nitrianskom a Trnavskom kraji. Stachura dodáva, že terajší hospitalizovaní budú prevezení do iných zariadení. Operačné stredisko zároveň nebude prevážať akútnych pacientov do nemocnice v Galante. V prevádzke naďalej ostáva urgentný príjem pre všetkých pacientov, detské oddelenie s pohotovosťou aj pôrody v akútnom režime.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR | Foto: MZSR, commons.wikimedia.org, FB/Marek Krajčí