Obávané ochorenie koronavírus, ktoré si vo svete vyžiadalo tisíce obetí, sa Slovensku darí dostať pod kontrolu. Hovoria o tom aj najnovšie informácie z Ministerstva zdravotníctva, ktoré prišlo s jedinečnými údajmi.

Každý deň vykonávajú laboratóriá na Slovensku stovky testov na ochorenie COVID-19, ktoré preukazujú, že počet nakazených na našom území postupne klesá. Kým spočiatku išlo denne o desiatky nových pacientov a v uplynulom týždni by ste ich mohli rátať na prstoch jednej či dvoch rúk, testovanie z 8. mája má doslova fantastické výsledky.

Ako informuje Národné centrum zdravotníckych informácií na portáli covid-19.nczisk.sk, v piatok bolo vykonaných 3 910 nových testov, pričom počet pozitívnych bolo nula! Celkovo bolo dodnes preverovaných viac ako 118 371 vzoriek, z ktorých 1 455 malo kladné výsledky. Z predmetných pacientov sa vyliečilo 919 ľudí, kým 26, žiaľ, ochoreniu podľahlo. V nemocniciach je v súvislosti s koronavírusom aktuálne hospitalizovaných 111 Slovákov, z ktorých štyria sú na JIS a jeden na umelej pľúcnej ventilácii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZ