Uplynulé hodiny sa pre všetkých Slovákov niesli v znamení ľadového hokeja, keď sa domáci reprezentanti postavili voči mužstvu z Nemecka. Mimoriadne napínavý zápas sa však skončil víťazne práve pre našich súperov, ktorí Slovákov porazili 3:2.

V poradí štvrtý zápas slovenského mužstva na 83. ročníku Majstrovstiev sveta v hokeji bol plný očakávaní a emócii. Po prvej tretine, v ktorej nepadol ani jeden gól, boli všetci fanúšikovia ľadového športu doslova ako na ihlách, nakoľko súperi, ktorí sa voči sebe postavili, boli mimoriadne vyrovnaní.

Druhá tretina bola na skórovanie o čosi plodnejšia, nakoľko Nemci tesne pred štvrtou minútou zasadili prvý gól večera. V presilovke sa, naopak, Slovákom podarilo otočiť skóre, keď v priebehu jeden a pól minúty trafili dva fantastické zásahy a stav zápasu zvrátili. Skutočnú pozornosť si však zaslúžil výkon brankára Mareka Čiliaka, ktorému sa podarilo vychytať zopár presných rán súpera.

VYSOKOHORSKÁ PRIRÁŽKA ZA PIVO A JEDLO: MS V HOKEJI VALCUJÚ ŠIALENÉ CENY!

Tretia tretina zápasu bola opäť fantasticky vyrovnaná, pričom napätie nielen v košickej Steel aréne, ale aj pred televíznymi obrazovkami by sa dalo priam krájať. 20 napínavých minút bolo obohatených o dve presilové hry na oboch stranách, pričom v predmetnej tretine dve minúty pred koncom zápasu Nemci vyrovnali a následne skóre otočili na 2:3. Aj keď boli Slováci počas zápasu lepším tímom, zápas, žiaľ, v poslednej minúte prehrali.