Všetci vieme, že počas tehotenstva sa v tele ženy búria hormóny a často sa to odzrkadľuje skutočne nežiadúco. Preto by ste, milé dámy, mali byť pozorné, keď sa počas tehotenstva rozhodnete farbiť vlasy. Nemusí to totiž dopadnúť práve tak, ako by ste očakávali. 

[sociallocker]Ohnivá červená na škatuli od prípravku sa nemusí zhodovať s farbou, ktorá vám na vlasoch po umytí zostane. Takže dámy, pozor na to! Celé to závisí od vašej prirodzenej farby vlasov a od farby, na ktorú sa chystáte zmeniť. Počas tehotenstva dochádza k spevneniu vlasov a nechtov. Tým, že sú vlasy odolnejšie, farba nemusí byť absorbovaná v takej miere, ako by mala byť.

farbenie

Ako tomu predísť?

Mali by ste sa vyhnúť farbeniu vlasov doma a radšej navštívte odborníka, s ktorým to skonzultujete. Môže vám urobiť test, pri ktorom sa zisťuje ako vplýva farba na vaše vlasy. Prípadne si môžete urobiť aj kožný test, aby ste vedeli, ako bude koža reagovať na chemické látky, ktoré farba na vlasy obsahuje.

Možno sa pýtate, či je bezpečné si farbiť vlasy počas tehotenstva. Výskumy ukazujú, že je to bezpečné. NHS (National Health Service) tvrdí, že chemické látky, ktoré farby na vlasy obsahujú, môžu škodiť, ale vo veľmi vysokých dávkach. Pre pokoj na duši, sa však odporúča vyhnúť sa farbeniu vlasov aspoň v prvom trimestri tehotenstva, kedy je riziko poškodenia dieťaťa chemickými látkami vyššie. Potom by ste mali dozrieť na to, aby bola farba aplikovaná rukou alebo pomocou fólie preto, aby nedošlo k úplnemu styku farby s kožou, a tak nemohla farba cez škrabanec alebo ranu, preniknúť do krvného obehu.

Zdroj: cosmopolitan.co.uk Foto: westrii.com, blog.vagaro.com [/sociallocker]