Paľo Habera dlhodobo žije v zahraničí, no stále sleduje aktuálne dianie na Slovensku. Neušiel mu tak nedávny návrh z dielne ministerstva kultúry, pričom svoj názor vyjadril aj počas priameho prenosu speváckej súťaže Superstar. Jeho slová však neostali bez odozvy.

Spevák Adam Pavlovčin, ktorý sa stal napokon aj víťazom siedmej série česko-slovenskej Superstar, zaspieval v jednom z kôl hit Láska od Marcela Palondera. Jeho výkon potešil aj obávaného kata, ktorý prekvapujúco nešetril chválou.

Habera dokonca nezabudol ani na šéfku rezortu kultúry. ,,A ja by som pani ministerku veľmi pozdravoval v tejto chvíli, po tejto pesničke práve, lebo táto pesnička a mnoho ďalších je dôkaz, že nie sme až tak na h*vno, ako si myslí pani ministerka a ľudia okolo nej,“ povedal na adresu Natálie Milanovej. Líder kapely TEAM hovoril o medializovanom zákone, ktorý mal zrušiť povinnú kvótu hrať 25 % slovenskej hudby v rádiách.

Ministerku kultúry napokon zastavil Igor Matovič, v dôsledku čo sa kvóty rušiť nebudú. Milanová však neváhala a Paľovi poslala štipľavý odkaz. „Výroky pána Pavla Haberu ku kvótam slovenskej hudby v súkromných rádiách spĺňajú definíciu hoaxu. Pán Habera sa snaží navodiť dojem, ako keby ministerstvo kultúry diktovalo playlist a rotácie skladieb v jednotlivých rádiách. Nie je to pravda od roku 1989, keď pán Habera žal najväčšie hudobné úspechy,“ povedala pre plusku.sk.

Členka strany OĽaNO následne ešte pritvrdila a pripomenula spevákovi dávnu minulosť. „Kto, kedy a koľkokrát denne sa bude hrať, určuje samotné rádio, najčastejšie hudobný dramaturg a najnovšie aj počítačový algoritmus. Štát určoval, čo majú ľudia robiť a autoritársky štýl vládnutia tu viedol pán Mečiar a jeho vláda, ktorým spieval pán Habera na ich mítingoch,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: TV Markíza, FB/Natália Milanová-ministerka kultúry