Hudobný svet sa opäť zahalil do smútku po nečakanej správe. Lídra známej kapely, ktorej hity poznal každý, našla polícia v jeho byte bez známok života. Umelec, ktorý sa dožil 75 rokov, bol minulý rok uvedený do Rokenrolovej siene slávy.

Hudobný svet skončil v slzách po veľmi smutnej správe. Vo veku 75 rokov zomrel líder známej kapely The Cars Ric Ocasek. Frontman rockového zoskupenia bol v nedeľu vo svojom byte v New Yorku, keď k jeho nevládnemu telu privolali políciu. Podľa informácii CNN ho už však našli bez známok života. Polícia vylúčila cudzie zavinenie, no napriek tomu bola nariadená súdna pitva na určenie presnej príčiny smrti.

Skupina The Cars vznikla v roku 1976 a počas svojho pôsobenia vytvorila hity ako Drive či Shake It Up. V roku 1988 sa však rozpadli pre ubúdajúci počet fanúšikov. Ric sa ale odhodlal na sólovú kariéru a vydal ďalších sedem vlastných albumov. V kapele pritom pôsobil ako gitarista a napísal aj väčšinu piesní.

Umelec bol 28 rokov ženatý s bývalou českou topmodelkou Pavlínou Pořízkovou, s ktorou sa zoznámili počas natáčania klipu Drive. Vychovali spolu dve deti, synov Jonathana a Olivera. Minulý rok však kráska na sociálnej sieti oznámila, že už približne rok spolu nežijú. Ric bol spolu s kapelou The Cars minulý rok uvedený do Rokenrolovej siene slávy. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: edition.cnn.com │ Foto: Twitter, Instagram/thecars, YouTube/RHINO