Operný spevák Marián Bango (47) pred ôsmimi rokmi zahviezdil v šou Česko Slovensko má talent, kde odrovnal porotu aj divákov svojim silným hlasom. Odvtedy však prešlo veľa času. Pred pár dňami prekvapil, keď sa objavil na zábere, z ktorého trhá srdce.

V súťaži Česko Slovensko má talent 2011 bol jednou z najvýraznejších postáv operný spevák Marián Bango, ktorý očaril porotu aj divákov. Jaro Slávik nešetril slovami chvály a obdivu, pričom všetci očakávali, že z Mariána bude nová hviezda.

Slepý spevák sa vďaka spevu dostal aj cez nesmierne ťažké obdobie, kedy mu zomrela len 17-ročná dcéra Mariana. Od svojho vystúpenia v súťaži pobehal nadaný Marián takmer celý svet a spieval vo Washingtone, Toronte či v hviezdnom New Yorku. O to prekvapivejšie sú jeho nedeľné zábery z Bratislavy, ktoré s podarilo zhotoviť portálu Pluska. Spevák na nich sedí pri obchode na ulici, kde spieva pre okoloidúcich ľudí a turistov, čo je určitá forma stále populárnejšieho buskingu. Práve tým sa v posledných rokoch prezentuje aj spevák Martin Harich, no privoňala si k nemu aj Dominika Mirgová. Zarážajúce sú aj zábery víťazky Gyöngyi Bodišovej tri roky po súťaži.

Z fotiek, na ktorých si takto privyrába, by mnohým mohlo trhať srdce, no samotný Marián to ani zďaleka nevidí tak čierne: “Je to o tom, že ma to baví. I keď je to na ulici, hovorím si, keď sa môžem prezentovať spôsobom hoc aj na tej ulici, prečo nie. Keď ľudia prídu za vami a povedia vám, že spievate dobre, tak to je krásna vec, mňa to veľmi teší,” dodáva spokojne so slovami, že spieva na ulici už veľa rokov, no doposiaľ vystupoval skôr v zahraničných metropolách a až teraz sa rozhodol skúsiť to aj doma. Na záver prezradil aj to, že naďalej vystupuje či koncertuje a má zabookované i termíny popredu.

Fotky Mariána Banga môžete vidieť >>> TU <<<

Spevák stále vystupuje na plesoch či v kostoloch
Podľa vlastných slov nemá núdzu o koncerty

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Facebook/Obec Horná Súča, Maroš Bango, YouTube/ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT