Ján Slota bol obvinený z korupcie: Vypočul si verdikt sudcu!

Dátum:

Príslušníci NAKA zasahovali 24. marca v Žiline, kde zadržali bývalého šéfa strany SNS Jána Slotu. Bol prevezený do vyšetrovacej cely, pričom čelil vážnemu obvineniu z korupcie. V nasledujúcich hodinách sa podrobil výsluchu, a dokonca si už vypočul aj rozhodnutie sudcu.

Bývalý politik bol pred pár dňami obvinený pre zločin prijímania úplatku a prečin podplácania. Obvinené boli aj ďalšie dve osoby. Malo ísť o úplatok pre žilinských krajských sudcov v roku 2018, pričom Slota mal byť sprostredkovateľom, aby zmiernili trest v prípade nehody so smrteľným následkom. Úplatok pre sudcov mal byť v sume 10-tisíc eur.

Bývalý primátor mesta Žilina pred sudcom vypovedal takmer dve hodiny a svoju vinu kategoricky odmietol. Jeho advokát označil dôvody väzby za vymyslené a nezmyselné. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu napokon odmietol žiadosť prokurátora na vzatie do väzby a hrdého národniara prepustil zo zadržania na slobodu.

Podľa vysvetlenia sudcu neexistovali dôvody na preventívnu väzbu. Slota však bude pod dohľadom probačného a mediačného úradníka s písomným prísľubom. 68-ročný Slovák sa taktiež musí riadiť povinnosťami a obmedzeniami podľa súdu. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, keďže prokurátor podal sťažnosť. Rozhodnúť tak musí Najvyšší súd SR počas pojednávania v posledný marcový deň.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: TV Markíza, TV JOJ

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...