Príslušníci NAKA zasahovali 24. marca v Žiline, kde zadržali bývalého šéfa strany SNS Jána Slotu. Bol prevezený do vyšetrovacej cely, pričom čelil vážnemu obvineniu z korupcie. V nasledujúcich hodinách sa podrobil výsluchu, a dokonca si už vypočul aj rozhodnutie sudcu.

Bývalý politik bol pred pár dňami obvinený pre zločin prijímania úplatku a prečin podplácania. Obvinené boli aj ďalšie dve osoby. Malo ísť o úplatok pre žilinských krajských sudcov v roku 2018, pričom Slota mal byť sprostredkovateľom, aby zmiernili trest v prípade nehody so smrteľným následkom. Úplatok pre sudcov mal byť v sume 10-tisíc eur.

Bývalý primátor mesta Žilina pred sudcom vypovedal takmer dve hodiny a svoju vinu kategoricky odmietol. Jeho advokát označil dôvody väzby za vymyslené a nezmyselné. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu napokon odmietol žiadosť prokurátora na vzatie do väzby a hrdého národniara prepustil zo zadržania na slobodu.

Podľa vysvetlenia sudcu neexistovali dôvody na preventívnu väzbu. Slota však bude pod dohľadom probačného a mediačného úradníka s písomným prísľubom. 68-ročný Slovák sa taktiež musí riadiť povinnosťami a obmedzeniami podľa súdu. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, keďže prokurátor podal sťažnosť. Rozhodnúť tak musí Najvyšší súd SR počas pojednávania v posledný marcový deň.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: TV Markíza, TV JOJ