Okresný súd v Dolnom Kubíne sa v utorok (28. júna) zaoberal prípadom zneužívania 13-ročného dievčaťa. Páchateľom mal byť kňaz, ktorého mnohí dovtedy považovali za čestného človeka. Zarážajúce je však rozhodnutie sudkyne, ktorá sa stotožnila s návrhom prokuratúry.

Kňaz a učiteľ František O. sa začal stretávať s 13-ročným dievčaťom počas vyučovania v škole a následne aj na birmovke na fare. Podľa výpovede obete mali prvý pohlavný styk priamo na fare, keď mala 14 rokov. Následne ju poslal na spoveď k inému farárovi. Zneužívanie malo trvať dlhé tri roky.

Školáčka sa napokon inému kňazovi zdôverila, že asi koná hriech. Ten celú vec posunul vedeniu, no cirkev začala vlastné vyšetrovanie a polícii nebolo nič nahlásené. Až otec inej obete sa obrátil na mužov zákona a duchovný bol obvinený zo zločinu se*uálneho zneužívania.

V tomto prípade už zasadol aj Okresný súd v Dolnom Kubíne, pričom sudkyňa schválila dohodu o vine a treste. Spomínaný farár tak dostal iba trojročnú podmienku. Rozsudok si vypočulo aj mladé dievča, ktoré si prešlo peklom. Tak veľmi ho chcelo vidieť za mrežami, no predstaviteľ cirkvi napokon vyviazol bez väčších problémov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: TV Markíza, Pixabay