Peter Tóth bol v minulosti verným zamestnancom Mariána Kočnera, no karta sa obrátila a dnes je hlavným svedkom v niekoľkých súdnych procesoch, kde otvorene hovorí o svojom exšéfovi i jeho obchodných partneroch. Nepriateľov si však spravil aj v novinárskej obci.

Marián Kočner za falšovanie miliónových zmeniek sedí za mrežami, no v tejto veci je obžalovaný aj jeho spoločník Štefan Agh, ktorý stále nepozná rozsudok. Na Špeciálny trestný súd v Pezinku bol tak včera (6. júla) prizvaný na výsluch aj Peter Tóth.

Pri odchode zo súdu sa tváril, že telefonuje a nechcel komunikovať s novinármi. V jednom momente chcel dokonca zobrať mikrofón redaktorovi RTVS Petrovi Žatkovi. Tento čin ho vyprovokoval a rozhodol sa vybaviť si záležitosti z minulosti. ,,Čongrády, 3-mesačná maródka, nechceš sa mi za niečo ospravedlniť?“ pýtal sa Tótha držiac ho za plece. Bývalý šéf SIS sa tváril, že nevie o čo ide, no redaktorovi sa snažil tichým hlasom niečo povedať, aby jeho slová nezachytili mikrofóny.

Žatko následne vysvetlil kolegom, že v roku 2003 bolo z hotela Danube odfaxované trestné oznámenie na vtedajšieho ministra vnútra Vladimíra Palka, ktoré bolo poslané do viacerých médií. Redaktor svojím vyšetrovaním zistil, že za tým bol práve Peter Tóth. Žatko neváhal a kontaktoval samotného exnovinára, ktorý sa mu mal vyhrážať aj s Čongrádym. Išlo o člena mafiánskeho gangu Sýkorovcov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: YT/Denník N  |  Video: Streamable.com