Známa markizáčka prechádza nesmierne náročným obdobím, o ktorom sa rozhodla hovoriť aj verejne. Mnohé ženy sa stotožnili s jej problémami, v dôsledku čoho ich chce inšpirovať k činom, aj keď sa ich konanie nemusia páčiť cirkvi.

Slovenská šéfkuchárka Michaela Králiková sa dostala do povedomia divákov vďaka účinkovaniu v kulinárskej šou MasterChef. Zostala však ,,vo fachu“ a pravidelne sa objavuje v rannej relácií Teleráno, kde prezentuje svoje recepty a najnovšie dokonca vydala svoju knihu.

Aj keď sa jej po pracovnej stránke darí, v súkromí to také ružové nie je. Pred pár mesiacmi priznala, že si v 12-ročnom manželstve prešla peklom a konečne nabrala odvahu, aby požiadala o rozvod. ,,Môj život sa občas zdal skôr ako slušný horor, romantická dráma, čierna komédia a niekedy zas ako nekonečná telenovela,“ otvorene napísala na sociálnej sieti.

Manželov však stále spájajú tri deti, a to 11-ročný Ondrej Tomáš, 9-ročná Sarah Salome a 4-ročný Jonáš Rúben. Michaela zároveň vyštudovala teológiu, v dôsledku čoho predpokladala, že sa v súvislosti s rozvodom stretne s veľkým nepochopením. „Stretla som sa s radikálnym odsúdením, posielaním veršov z Biblie, prišli mi napomínajúce správy, maily aj listy, v ktorých ma vyzvali, aby som sa viac modlila, vydržala, prehodnotila svoje rozhodnutie z pohľadu “večnosti”. Počúvala som, že rozvod je hriech, pôjdem do pekla…“ otvorene prezradila milovníčka varenia.

Králiková sa preto rozhodla vysvetliť, že rozvod zo ženy nerobí zlú kresťanku. ,,Považujem za zvrátené a choré, ak cirkev pod rúškom dogiem a náboženstva povzbudzuje ženy zostávať v chorých a toxických vzťahoch, nechávať sa týrať, “poslúchať muža“ a byť ticho,“ povedala trojnásobná mama, ktorá sa rozhodla prehovoriť aj priamo k cirkevným predstaviteľom a kresťanom. „Títo ľudia nepotrebujú vaše hodnotenia, odsúdenie a zákonníctvo. Sú to ľudia, ktorí potrebujú milosrdenstvo, empatiu a prijatie. Nezatvárajme pred nimi dvere. Viera bez skutkov je mŕtva,” uzavrela.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/michaela_kralikova  |  Foto: FB/Televízia Markíza, Michaela Kralikova