Smrť speváka Mekyho Žbirku zarmútila Slovensko v stredu podvečer. 69-ročný spevák mal podľa slov jeho PR manažéra Rada Mešša podľahnúť opakovanému zápalu pľúc. Na nesmierne smutnú správu už zareagovala aj jeho užialená manželka Katarína

Správy o mojej smrti sú PRAVDIVÉ,to by povedal Meky, keby žil. MIRO ŽBIRKA. 21.10.1952 – 10.11.2021.“ Tento status sa objavil na profile speváka na sociálnej sieti spolu s čiernobielou fotografiou, na ktorej spevák leží na pódiu. Bohužiaľ, nejednalo sa o žiadny žart a naša legenda odišla do hudobného neba.

Mekymu sa mal stať osudným opakovaný zápal pľúc, ktorý ho tentokrát premohol. Rovnaké problémy ho pritom trápili aj v roku 2017, kedy skončil tiež na lôžku s medikamentóznou liečbou. Na sociálnej sieti vtedy napísal: „Ten pocit, keď si v Londýne a máš zápal pľúc.“ Hoci sa ho fanúšikovia snažili utešiť so slovami, že to nie je nič vážne, spevák im oponoval: „Na zápal pľúc sa dá zomrieť. Stalo sa to mojej mame,“ odvetil a netušil, že jeho obavy sa o pár rokov neskôr naplnia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Miro Zbirka