Tornádo na Morave spôsobilo životné rany obyvateľom zasiahnutých obcí a mnohých pripravilo o všetky majetky a doslova aj o strechu nad hlavou. Finančné zbierky aj fyzická pomoc dobrovoľníkov prebiehajú už niekoľko dní a solidarita sa preukazuje nielen v postihnutom Česku, ale aj zo strany Slovákov.

Počet potvrdených obetí živelnej katastrofy na Morave opäť stúpol a priradilo sa k nim iba dvojročné dievčatko. Po ničivom tornáde zaplavovali sociálne siete, ale aj štátne televízne stanice živé prenosy, ktoré aktuálnu situáciu a škody, spôsobené silnou veternou búrkou, neustále komentovali a aktualizovali.

V komentároch odborníkov z meteorológie zaznievali fakty, že vznik tornáda nie je možné vedieť dopredu. Istý meteorológ s prezývkou “aviator” však predpovedal katastrofu na Morave už niekoľko dní vopred! “Od nedele do štvrtka počítam s tým, že sa tornáda môžu objaviť aj v ČR,” píše aviator. “Sme na úplnom maxime všetkých extra búrkových parametrov, ktoré len môžu byť. Tieto parametre sú z môjho pohľadu takým slušným priemerom toho, čo zažívajú Američania v Texase a Oklahome pri supercelách s tornádami,” informoval “aviator” na sociálnej sieti.

Informácie o ničivom tornáde zdokumentoval na sociálnej sieti: “Kelicita (kinematické prostredie) pre vznik tornád bude vo štvrtok enormná. Štvrtok bude pravdepodobne pre viacero meteorológov veľkým dňom,” hodnotí situáciu aviator.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/aviator_sam | Foto: IG/aviator_sam, pixabay.com