Muži zákona vyšetrujú dopravnú nehodu, ktorá sa udiala v utorok 5. júna. Podľa informácií hovorkyne KR PZ v Banskej Bystrici Márie Faltániovej mal iba 18-ročný vodič motocykla zraziť na priechode pre chodcov otca s dcérou.

K udalosti došlo podľa slov hovorkyne v utorok o 14.38 h, na ulici Martina Rázusa v Lučenci. „18-ročný vodič motocykla Jawa z Panických Draviec, jazdil po ulici Martina Rázusa smerom k Železničnej ulici, kde zrazil chodcov: 38-ročného muža a 11-ročné dievčatko z Lučenca,“ uviedla Faltániová.

Motocyklista svojou nepozornosťou nedal prednosť chodcom, ktorí prechádzali z pohľadu vodiča z ľavej strany na pravú po priechode pre chodcov a ešte tlačili aj bicykel. „Vodič motocykla a chodec utrpeli pri nehode ľahké zranenia s predpokladanou dobou liečenia do 7 dní a maloletá chodkyňa podľa predbežnej lekárskej správy utrpela zranenia s dobou liečenia do 32 dní ak nenastanú komplikácie,“ dodala Mária Faltániová z KR PZ v Banskej Bystrici.

Škoda na motocykli je odhadnutá na 200 eur. Alkohol u vodiča motocykla zistený nebol, na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví.

Zdroj/Foto: KR PZ Banská Bystrica