Slovensko má za sebou jednu vlnu horúčav, ktorá trvala niekoľko dní, pričom teploty sa šplhali až na 38 stupňov s 3. stupňom výstrah. Nasledujúci týždeň si Slováci oddýchli pri príjemnom až mierne chladnom počasí, no vysoké teploty na hranici 40-ky by mali ešte len prísť.

Hoci si mnohí mysleli, že horúčavy, ktoré naše územie zasiahli pred niekoľkými dňami, skončili prudkým ochladením, mýlili sa. Meteorológovia síce na nasledujúci týždeň predpovedajú príjemné počasie s teplotami do 29 stupňov, no vysoké horúčavy sa majú čoskoro vrátiť.

Ako uvádza portál Slovenského hydrometeorologického ústavu, 20. júla by mala hlavné mesto atakovať teplota okolo 35 až 36 stupňov. Ešte väčší rekord by mal padnúť 21. júla, kedy sa má ručička teplomera vyšplhať na neuveriteľných 39 stupňov. V zahraničných južných krajinách ako Španielsko či Taliansko pritom aktuálne obyvateľov trápia teploty nad 40, no aj 43 stupňov.

Či však na Slovensko naozaj dorazia až také obrovské horúčavy, je nateraz stále otázne. Mirosolav Šinger zo SHMÚ pre DenníkN vyjadril nateraz pochybnosti: „Zatiaľ sa nezdá, že by seriózne pravdepodobnostné scenáre ukazovali, že je vysoká pravdepodobnosť toho, že bude vôbec štyridsať stupňov,“ uviedol so slovami, že je ešte skoro komentovať, čo bude o viac ako týždeň.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: shmu.sk, imeteo.sk, dennikn.sk │ Foto: shmu.sk, Unsplash