V nedeľu sa v Košiciach odohrala dráma ako z akčného filmu. Vodič dodávky totiž ušiel z miesta prejednávania priestupku a počas svojej zbesilej jazdy porušil niekoľko dopravných predpisov, pričom na živote ohrozil ďalších účastníkov cestnej premávky.

Oficiálna facebooková stránka Polície slovenskej republiky zverejnila video z naháňačky, ktorá nápadne pripomína scény z populárneho nemeckého seriálu Kobra 11. Celý incident začal na Moldavskej ceste v Košiciach, kde vodič dodávky Citroen Jumpy blokoval vjazd na autobusovú zastávku MHD.

Po príchode hliadky na miesto policajti zistili, že vodič stojí na zákaze zastavenia. Následne sa policajná hliadka aj s vodičom dodávky presunula na parkovisko k neďalekému obchodnému domu, aby priestupok prejednali. Vodič však bol agresívny, pokutu odmietol zaplatiť, zaradil rýchlosť a z parkoviska ušiel. Už cez prvé svetelné značenie prešiel na červenú.

Do naháňačky za vozidlom sa pustila hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ Košice, ktorá sa Citroen snažila svetelnými i zvukovými signálmi zastaviť. Vodič na výzvu nereagoval, práve naopak, ešte zrýchlil a pokračoval v bezohľadnej jazde. Následne sa hliadka pokúsila dodávku na Triede SNP zablokovať služobným vozidlom, avšak vodič Citroenu prešiel cez obrubníky a deliaci ostrovček, vrazil do dopravnej značky a unikal ďalej smerom k Amfiteátru.

Vodič dodávky následne nerešpektoval svetelné zariadenia, na viacerých úsekoch narazil do dopravných vodiacich dosiek a jazdil v protismere. Pri ďalšom pokuse o zastavenie vodič na opakovanú výzvu nereagoval a narazil do policajného Volkswagenu Golf. Dodávka pokračovala v protismere na Námestie Maratónu, Gorkého ulicu a na Tomášikovu ulicu, kde hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky vodiča napokon za použitia donucovacích prostriedkov zadržali, keďže kládol aktívny odpor.

30-ročný muž z okresu Košice okolie bol prevezený na policajnú stanicu, kde mu bol zadržaný vodičský preukaz. Dychová skúška na alkohol bola negatívna. Výsledky toxikologického vyšetrenia kvôli podozreniu pre požitie inej návykovej látky zatiaľ nie sú známe.

Vodič svojou zbesilou jazdou spôsobil škodu na majetku za 4500 €. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach začal trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny tak hrozí vodičovi trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Video zo zbesilej jazdy vodiča dodávky

Zdroj|Foto: Facebook/policiaslovakia

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.