Je všeobecne známe, že činnosť mnohých umelcov a vynálezcov, pôsobiacich v 60.-70. rokoch, bola ovplyvnená drogami. To, že mal Steve Jobs skúsenosti s drogami, všetci vieme. Tušili ste však, že aj počítačová myš bola vynájdená pod vplyvom drog?

K užívaniu drog sa priznal aj Francis Krick. Stalo sa tak počas toho, ako objavil DNA.  Práve vďaka týmto znalostiam možno nebudete takí prekvapení po zistení, že medzi takéto osoby patril aj animátor série Star Wars, Phill Tippet, ktorý sa pred nedávnom priznal k užívanaiu LSD.

“Samozrejme, že som bol na LSD počas natáčania. To musíte vidieť na tom filme aj sami. Bolo to veľmi upokojujúce, no občas som to aj prehnal.”

Phill mal drogu užívať počas natáčania Star Wars VI. – Návrat Jediho. Za svoju vtedajšiu tvorbu dokonca získal Oscara. Každý uživateľ tejto drogy, však nemusí mať také šťastie. Neraz sa môžeme v správach totiž dopočuť o tom, ako niekto pod vplyvom LSD skočil z výškovej budovy, pretože po požití tejto halucinogénnej drogy sa pretrháva puto s realitou, čo je veľmi nebezpečné.

Zdroj: cas.sk Foto: allabout-japan.com