Igor Matovič sa po mnohé roky zmietal v opozičnej stoličke a ako bojovník proti korupcii pravidelne obviňoval z podvodov koalíciu na čele s Róbertom Ficom a Petrom Pellegrinim. Pred rokom sa však karta obrátila a títo lídri si vymenili pozície, no bojovať proti sebe neprestali.

Peter Pellegrini ako predseda mimoparlamentnej strany HLAS – SD, rovnako ako Róbert Fico zo SMER – SD za opozíciu, vedú neustály boj proti vládnym rozhodnutiam premiéra Igora Matoviča. Referendum o predčasných voľbách, ktoré bývalí premiéri organizujú, už podľa Fica podpísali tisíce Slovákov túžiacich po zmene. Po Matovičovom nákupe ruskej vakcíny Sputnik však prichádza nečakané vyjadrenie!

Róbert Fico sa totiž považuje za človeka, ktorý k nákupu Sputnika, podobne ako Andrej Danko, výrazne dopomohol. Premiér však na tlačovej konferencii tieto mená nespomínal a zásluhy pripisuje najmä Marekovi Krajčímu za odvahu a p. Urbanovej z MZ SR, ktorá mala na starosti zmluvné podmienky s ruskou stranou.

Predseda opozičnej strany SMER – SD s Matovičovým rozhodnutím o zazmluvnení ruskej vakcíny Sputnik V súhlasí a tvrdí, že od začiatku tento nákup podporoval. „Je správne, že tí ľudia, ktorí sa chcú dať dobrovoľne zaočkovať, budú mať možnosť výberu vakcíny. SMER – SD je presvedčený, že opakovaným nátlakom prispel k dnešnej dodávke Sputnika V a ďakuje ruskej strane za pružnosť.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Robert Fico | Foto: IG/igor_matovic_olano, robert.fico