Ako sa zdá, dnešná doba má aj svoje poriadne temné stránky. Obchod s bielym mäsom nie je už ničím výnimočným. Jednej americkej letuške sa však podarilo niečo neskutočné. A to len vďaka svojmu “šiestemu zmyslu”.

Celé hrdinstvo sa odohralo na lete zo Seattlu do San Francisca. Pasažierom tejto posádky bol aj priveľmi elegantne oblečený muž v spoločnosti mladej teenagerky vo veku okolo 15 rokov. Letuška Sheila si však všimla niečo veľmi zvláštne. Dievčatko sa tvárilo, akoby si prechádzalo skutočným peklom. Na akúkoľvek otázku, ktorú letuška smerovala dievčine, odpovedal podozrivý pán. Nenechal ju vôbec hovoriť.

Sheiliným myšlienkam však už zapínala červená kontrolka. Skúsila teda vylákať mladé dievča na toaletu. Potvrdilo sa jej očakávanie. Na sociálnom zariadení jej dievča nechalo desivý odkaz s prosbou o pomoc. Sheila už neváhala ani minútu a promptne informovala pilota lietadla. Ten okamžite konal a podozrivého chlapa nahlásil san-franciscskej polícii, ktorá ich už čakala po prílete na termináli. Muža zadržali a vypočuli. Mladé dievča, ktoré mohol čakať ťažký a desivý osud sa podarilo zachrániť. Dnes už študuje na vysokej škole a vďaka hrdinskej letuške Sheile má pred sebou sľubnú budúcnosť.

Hrdinská letuška Sheila

Zdroj/Foto: Boredpanda.com