Ohňostroj je počas osláv nového roka stresujúci nielen pre malé deti, ale aj seniorov či zvieratá. Mnohé z nich zo strachu utečú presne ako fenka, ktorá sa zľakla delobuchu. Jej majitelia sa ju márne snažili nájsť, no napokon dostali nečakanú správu.

Po silvestrovskej noci zaplavilo sociálnej siete množstvo plagátov so stratenými psíkmi či mačkami. Jeden z nich zverejnila rodina zo Spišskej Soboty. Ich fenka Jackie sa počas ohňostrojov zľahkla delobuchu a utiekla. Domáceho miláčika hľadali, no márne. Nálezcovi prisľúbili aj odmenu.

Majitelia napokon dostali správu od neznámej ženy, ktorá im oznámila, že má ich psíka a môžu si pre neho prísť. Má to však háčik, nachádza sa totiž v Lotyšsku! Ukázalo sa, že Jack Russell Terrier sa dostal až na parkovisko v Poprade, kde sa ho ujala cudzinka. Cestovala autobusom, keď si práve na tomto mieste urobili prestávku.

12-ročná fenka tak bez pasu precestovala Slovensko, Poľsko, Litvu a napokon skončila v Lotyšsku. Od svojho domu je vzdialená viac ako 1 300 kilometrov. Dostať milovaného člena späť do našej krajiny však nebolo také jednoduché. Podľa slov majiteľa sa napokon našiel dobrovoľník, ktorý Jackie privezie domov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: TV Markíza